2024 yılında makyaj dünyasında birçok yenilik ve değişim göreceğiz. Özellikle TikTok ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında ortaya çıkan ve popüler hale gelen makyaj trendleri, 2024 yılı için de birbirinden göz alıcı ve sofistike görünümler vadediyor. Peki, bu yıl hangi makyaj tekniklerinin ve görünümlerinin ön planda olacağını öğrenmek ister misin? 2024 yılında öne çıkacak olan makyaj trendlerini senin için listeledim:

Mavi Far Estetiği

Göz kapaklarını gökyüzü mavisi tonlarıyla süsleyerek, bakışlarına mistik bir hava katabilirsin. Göz makyajında mavi tonlarına yönelme, 2024 yılının en dikkat çeken trendlerinden biri olacak gibi görünüyor. Mavi farlar ile gözlerinde sakinleştirici bir etki yaratarak, bakışlarına derinlik kazandırabilirsin. Gökyüzü mavisi tonlarının yanı sıra daha canlı mavi tonları da tercih edebilirsin.  

Strawberry Makeup

Strawberry makeup, doğanın taptaze renklerini makyajına taşımanın bir başka yoludur. Pembe tonlarının hakim olduğu bu trend, insana adeta bir çiçek bahçesinde dolaşıyormuş hissi veriyor. Doğal ve taze bir görünüm sunan strawberry makeup trendi, özellikle pembe tonlarının baskın olduğu bir makyaj anlayışını bizlere sunuyor. Pembe tonlarındaki allıklar, rujlar ve farlar ile yapacağın makyajınla, doğanın taze renklerini yüzüne yansıtabilirsin.

Strawberry Makeup

İki Tonlu Dudaklar

Bu makyaj akımında, dıştaki koyu çerçeveden içe doğru gidildikçe açılan renk tonu, dudaklarına modern ve çarpıcı bir görünüm kazandırıyor. Bu trendde, dudakların dış kısımlarına koyu renkler, iç kısımlarına ise açık renkler uygulayarak bir geçiş efekti oluşturabilirsin.

Frosted Eyes

Göz kapaklarına buzlu bir görünüm kazandıran bu makyaj tarzı, sadece kış mevsimine özgü olmayacak gibi dikkatleri üzerine çekiyor. Buzlu bir etkiyi göz kapaklarına taşıyan bu trend, özellikle ışıltılı göz farları ile farkındalık yaratıyor. Göz kapaklarına uyguladığın ışıltılı farlarla, gözlerinin iç köşelerine de hafif bir vurgu yapabilirsin.  

Frosted Eyes

Minimal Blush Looks

Doğallığı ön planda tutan minimal blush looks, bu yılın favori makyaj trendleri arasında yer alıyor. Bu trendde, allık uygulaması hafif ve doğal bir şekilde yapılıyor. 

Soft-Matte Skin Trend

Mat cilt makyajının bu yılki yorumu, soft-matte skin trendidir! Mat bir cilt makyajının yumuşak ve doğal bir yorumu olan soft-matte skin trendi, ciltte pürüzsüz bir görünüm yaratıyor. Bu trendde, mat bir baz kullanılarak ciltteki fazla parlama kontrol altına alınabiliyor.

Parlak Gloss’lu Dudaklar

Dudaklara yoğun bir parlaklık kazandıran gloss, 2024’ün vazgeçilmez makyaj trendleri arasında da yer alıyor. Yoğun parlaklık sağlayan dudak gloss’ları, dudaklara hem dolgun hem de ıslak bir görünüm kazandırıyor.

Parlak Glosslu Dudaklar

Göz Kamaştıran Farlar

Işıltılı göz makyajı, 2024’te göz kapaklarınıza enerji ve canlılık katmanın anahtarı oluyor. Işıltılı ve parlak göz farlarıyla yapılan makyajlar bu sene hayli popüler bir akım olarak karşımıza çıkacak. 

Keskin Eyeliner’lar

Klasik eyeliner’ların yerini bu yıl maksimalist ve keskin eyeliner’lar alıyor. Maksimalist ve keskin eyeliner’lar, göz makyajında çarpıcı bir etki yaratıyor. Bu etki için özellikle keskin uçlu likit eyeliner’lardan faydalanabilirsin.

2024 yılı makyaj trendlerini seninle paylaştım. Bu sene göz kamaştıran makyajınla çevrende hayranlık uyandıracağını sana söylemek isterim! Hayatınla ilgili merak ettiğin konular varsa da falını gönder, geleceğini yorumlayayım. Kahveni pişir, falını kapa, Kaave uygulamasını indir ve falına baktır! Haydi Kaave uygulamasında seni bekliyorum!

Kaave Android uygulaması için tıkla.

Kaave iOS uygulaması için tıkla.